Please reload

אורטוב גירים אוטומטיים

יבוא גירים אוטומטיים, החלפה, תיקון, שיפוץ והרכבת גירים אוטומטיים לכל סוגי הרכבים. "אורטוב גירים אוטומטיים" מוסמך משרד התחבורה לבחינת תיבות הילוכים אוטומטיות לרכב.

 

שמני הסיכה לגירים לרכב

חומרי הסיכה מופקים משני סוגי חומרי־גלם:1. מינראליים 2. אורגניים חומרי הסיכה מגיעים בסוגים שונים, בהתאם לתפקידי הסיכה השונים:שמני גירים אוטומטיים רגילים המתחלקים אף הם לסוגים, ונמדדים בשיעור צמיגותם. שמניגירים אוטומטיים לעבודה מאומצת (הרצה, מכוניות־מרוץ, אווירונים). שמני־סיכה לממסרות.שמנים למנגנונים הידראוליים.משחות־סיכה שונות.ג. שמני הסיכה

האיכות והתכונות של השמנים:1. השמן צריך להיות נקי מכל גוף זר (חול, אבק) ומנוזלים מזיקים (דלק, חומצות), העלולים לשנות את איכות השמן ואת תכונותיו, או העלולים להשחית את החלקים עמם באים חומרי הסיכה במגע. כן צריך השמן לעמוד בפני חמצון, כלומר ספיגת לחות, אשר תגרום להחלדת החלקים הניסוכים. על ידי הוספת חומרים כימיים שונים לשמן מעלים את איכותו ומשפרים את תכונותיו.2. יש להקפיד על החלפת שמן תדירה, לפי הוראות היצרן. דבר זה ימנע תקלות בחלקים הניסוכים, ויאריך את תקופת הפעולה של מסננות־השמן השונות ושל הגיר עצמו. לשמירת איכות השמנים דרושה החסנה נכונה.

 

שמני תיבות הילוכים רגילות:שיעור הצמיגות. — השמן הרגיל, המשמש לסיכת חלקיו השונים של תיבת הילוכים, מתחלק לכמה דרגות בהתאם לצמיגות. גיר אוטומטי הפועל בטמפרטורה גבוהה, יש לסוך אותו בשמן סיכה צמיג יותר מאשר גיר אוטומטי הפועל בטמפרטורה נמוכה יותר. הצורך בשיעור צמיגות מסוים בתנאי חום מסוימים נובע מתכונת השמן להידלל עם עליית הטמפרטורה שלו, ולהיפך. שמן דליל מדי (שיעור צמיגות נמוך) יישרף בטמפרטורה גבוהה, ושמן בעל שיעור צמיגות גבוה יגיע לכל החלקים הנסוכים, עקב תנועתו האיטית. שיעור הצמיגות נמדד ביחידות מידה, שנקבעו על־ידי איגוד מהנדסי המכוניות באמריקה S.A.E המספר של יחידות מידה אלה מתיחס רק לשיעור הצמיגות, ואינו מציין תכונות או סגולות אחרות של השמנים. סוגי שמניגירים אוטומטיים השימושיים ביותר הם: הוא מציין שמן סיכה סמיך יותר (צמיגות גדולה יותר). כאמור, סימן זה מציין את הצמיגות בלבד, ללא קשר עם איכותו של שמן הסיכה.

 

נקודת־הקיפאון: נקודות הקיפאון של שמני־הסיכה היא הטמפרטורה, בה השמן מתחיל להיפך למוצק. יש להקפיד על כך שבמקומות בהם מזג־האוויר קר, יימצא שמן שנקודת הקיפאון שלו נמוכה.

נקודת ההתלקחות: נקודת ההתלקחות בשמני־סיכה היא הטמפרטורה, בה מגיעה התאדות השמן לדרגה, שגפרור מודלק שמקרבים אותו אל השמן, יגרום ללהבה רגעית. בגירים אוטומטיים הפועלים בטמפרטורה גבוהה, יש להשתמש בשמן שנקודת ההתלקחות שלו גבוהה,נקודת הבעירה: חימום נוסף של השמן, מעל לנקודת ההתלקחות, יגרום לבעירה בלתי־פוסקת של אדי השמן, אם יודלק. טמפרטורה זי היא נקודת הבעירה.שמן החסנה: לצורכי החסנת מכללים שונים כגון: מנועים, תיבות הילוכים משתמשים בשמני החסנה מיוחדים, שתפקידם לשמור על המכללים המאוכסנים בפני החלדה והן מבחינת תקינות החלקים. השמן אינו בלה, אך במשך הזמן נעשה דליל יותר והוא עלול להתלכלך. אם בעת עבודת הגיר נכנס אבק, מתערב האבק בחומרים זרים אחרים ונוצרים משקעים וגורם לבלאי מופרז. גם פירורי המתכת של החלקים הנעים מתקלפים ומתערבבים בשמן הסיכה. כאשר שמן הסיכה נעשה דליל, הוא מאבד מצמיגותו ותכונות הסיכה שלו פוחתות.כתוצאה מהסיבות לעיל יש צורך בהחלפת שמן הסיכה הישן בחדש. תדירות ההחלפה אינה קבועה והיא תלויה בהרבה גורמים, כגון: אקלים,אבק, תנאי פעולה של הגיר .בתנאים רגילים תדירות החלפת השמן בגיר תהיה בדרך כלל לפי הוראות יצרן הרכב.

Please reload

.בחרת טוב - אורטוב

הגיר התקלקל, הרכב תקוע,

פוחד מהוצאה כספית גדולה?

התקשר וגלה איך 10 דקות שיחת טלפון, יכולה לחסוך לך אלפי שקלים בתיקון הגיר.

 

התקשר עכשיו!

חינם,ללא כל התחייבות.

054-4230022

רכב תקוע בגלל גיר מקולקל

ניקוי וטיפול גיר אוטומטי, מנועים, רדיאטורים עם תוספים באיכות מעולה ובמחיר מדהים!

תוספים J & B לרכב תוספים סופר איכותיים

זה ארז התותח

שירות לקוחות ומצוינות בשירות הוא למד בארה"ב.

בישראל: עשרות השתלמויות, ניסיון של אלפי מכוניות, צוות מסור ומקצועי וכמובן אישה מקסימה, כמו שאומרים: אין גבר מצליח בלי אישה תומכת מאוחריו.

 

בדיקת מחשב לגיר אוטומטי

אם הייתי גיר אוטומטי הייתי אומר לך: קח אותי לאורטוב!

התקשר עכשיו!

054-4230022

המצבר הנמכר ביותר בעולם!

מצברי ורטה לכל סוגי הרכב

מצברים איכותיים במחיר מעולה

לא תמצא זול יותר -בהתחייבות!

מצאת זול יותר?! קבל החזר על ההפרש.

התוכן כתוב בלשון זכר לשם שטף הקריאה בלבד. אתר זה מיועד לגברים ונשים כאחד, ואין בכוונתינו להפלות או לפגוע.

© אורטוב  גירים אוטומטיים בע"מ יבוא שיפוץ והתקנה.

08-946-7017

דואג מהתיקון?

לייעוץ ואבחון ראשוני בטלפון -חינם

התקשר עכשיו!

054-4230022

 

  • Facebook Social Icon